Bramy garażowe

BRAMY GARAŻOWE

To jaką wybierzemy bramę garażową uzależnione jest od efektu (m.in. termicznego) jaki chcemy uzyskać oraz od możliwości technicznych (zabudowy) garażu i otworu przygotowanego pod bramę. Najczęściej wybierane bramy garażowe to bramy segmentowe, a trochę rzadziej bramy uchylne, bramy rolowane i bramy rozwierne. Bramy garażowe mogą być wykonane w wariancie ręcznie otwieranym, albo posiadać automat, który zagwarantuje nam większy komfort użytkowania. Dla osób lubiących nowoczesne rozwiązania są też do wyboru warianty Smart, czyli automatyka pozwalająca na obsługę bramy garażowej zdalnie np. za pomocą smartfona, a także wpięcie bramy garażowej do systemu inteligentego domu i obsługiwanie jej jedną aplikacją np. z roletami zewnętrznymi, bramą ogrodzeniową, itd.

Przy wyborze dobrze jest określić czy garaż jest częścią budynku czy wolnostojący?

Ogrzewany czy nie? Czy będziemy w nim parkować dwa auta, a także  czy robimy jedną dużą bramę czy jednak dwie mniejsze?

Aby zamówić bramę należy podać szerokość i wysokość otworu. Równie ważna jest wysokość nadproża i szerokość filarów (węgarków) po obu stronach otworu bramy. Oczywiście tym nie muszą się Państwo martwić. To należy do nas. Przyjedziemy i wykonamy pomiar.

TYPY BRAM GARAŻOWYCH

Bramy segmentowe są najczęściej wybierane do budynków mieszkalnych oraz garaży ogrzewanych, gdzie ważna jest wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna oraz odporność na wiatr i deszcz. Podnosi się pionowo i chowa pod sufit. Jest to nowoczesne i najbardziej komfortowe rozwiązanie ze wszystkich rodzajów bram garażowych.

Bramy uchylne to sprawdzone i solidne mechanicznie rozwiązanie zamknięcia garażu. Jego największymi zaletami jest prostota konstrukcji oraz możliwość montażu niemal w każdym garażu. Cena tego rozwiązania jest również dużym atutem, a także możliwość zamontowania razem z automatem i otwierania jej z pilota. Brama garażowa uchylna występuje w wariancie ocieplonym (poszycie docieplane jest styropianem i panelami PCV), a także nie ocieplonym (sama blacha stalowa).

Brama roletowa  to bardzo uniwersalne rozwiązanie, gdyż może być montowana zarówno w otworze jaki po zanim (od zewnątrz lub od środka na murze). Jeżeli chcesz oszczędzić miejsce pod sufitem lub go po prostu nie masz (np. brak sufitu – wysoka konstrukcja dachu), wtedy to rozwiązanie jest czymś idealnym dla Ciebie. Estetyczne, bezpieczne i komfortowe. Bramy roletowe w standardzie wyposażone są w automat. Płaszcz bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce i w ten sposób otwiera dostęp do garażu (nie potrzebujesz dodatkowego miejsca przed i w garażu pod montaż bramy).

Bramy segmentowe
Bramy rolowane
Bramy uchylne

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]


O nas  I Okna  I Drzwi  I Żaluzje  I Rolety  I Markizy I Parapety  I Kontakt
Call Now Button