Markizy

MARKIZY – WARSZAWA

Markizy stanowią najlepszą ochronę przeciwsłoneczną dla powierzchni poziomych – takich jak tarasy czy balkony. Często są stosowane również w ogródkach piwnych lub jako zadaszenie (wiaty) pod samochód. Markiza tarasowa pozwala na pełne korzystanie z tarasu szczególnie w upalne dni, a zacieniając okna i ściany, obniża temperaturę w domu.

Bogata kolorystyka tkanin markizowych pozwala na dopasowanie produktu do elewacji budynku i wystroju tarasu. W ofercie mamy również markizy wyposażone w napędy elektryczne, sterowane pilotem lub przełącznikiem naściennym oraz w czujniki wiatrowe i wstrząsowe na wypadek wiatrów lub burz. Konstrukcje naszych markiz wykonywane są z aluminium lakierowanego proszkowo.

Poniżej przedstawiamy dostępne markizy w Warszawie.

SILVER PLUS

Markiza Silver Plus to produkt na lekkiej konstrukcji. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na zacienienie tarasów oraz balkonów średniej wielkości.

Markiza wykonana jest na mocnej aluminiowej belce o przekroju kwadratowym, co pozwala na swobodne rozmieszczenie uchwytów mocujących produkt do ściany.

Markiza ta najczęściej jest montowana pod istniejącym już zadaszeniem, ale możliwe jest również dokupienie (opcjonalnie) aluminiowego daszka osłaniającego zwiniętą tkaninę.

Konstrukcja Silver Plus jest lakierowana proszkowo na kolor biały.

Ramiona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania, są wykonane z utwardzanego aluminium i zmontowane przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracuje łańcuch Flyer’a.

Australia

Australia to model markizy, który świetnie sprawdza się na dużych tarasach. Ma prostą i solidną konstrukcję, dlatego często znajduje zastosowanie w instalacjach komercyjnych.

Markiza ta została wyposażona w rozkładane ramiona zamocowane na aluminiowych uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego.

Precyzja pracy przegubów ramion oraz zastosowanie bardzo wytrzymałego łańcucha Fleyer’a zapewnia markizie dużą trwałość i niezawodne działanie przez wiele lat.

Dodatkowo w tym modelu zastosowana jest centralna podpora rury nawojowej, która kompensuje ugięcie rury, dzięki czemu markizy o dużej szerokości mają dobrze napiętą tkaninę.

Podobnie jak w markizie Silver Plus, konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, pozwalając swobodnie ustalić miejsca zamocowania uchwytów i jednocześnie ułatwiając montaż. W przeciwieństwie do markizy Silver Plus oraz Jamaica, nie ma możliwości domówienia daszku osłaniającego materiał po zwinięciu.

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy i srebrny z wykończeniem grafitowym.

Jamaica

Markiza Jamaica ma bardzo podobną konstrukcję do modelu Australia. Różni się zakresem kąta nachylenia – w tym przypadku wynosi on między 5 a 40 stopni (regulowany).

Dla tej markizy dostępne są również podpory teleskopowe oraz osłona belki nawojowej (daszek).

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy lub srebrny.

Palladio

Markiza Palladio to model kasetowy. W przeciwieństwie do w/w markiz ma kasetę osłaniającą materiał po zwinięciu.

Kaseta w tej markizie osłania materiał z przodu, góry i z boków, podobnie jak ma to miejsce w przypadku modelu DAKAR.

Maksymalna szerokość markizy Palladio to 7 m, a wysięg – 3,6 m. Kąt pracy wynosi 5-50 stopni.

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy, srebrny, brązowy.

Ramiona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania, wykonano z utwardzanego aluminium i zmontowano przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracuje łańcuch Flyer’a.

Dakar

Markiza Dakar bardzo dobrze nadaje się do zacienia zarówno większych, jak i mniejszych tarasów oraz balkonów.

Markiza ta wyposażona jest w pełną kasetę o opływowych kształtach. W przeciwieństwie do w/w typów markiz, kaseta w tym modelu osłania tkaninę na pełnym jej obwodzie (również od strony ściany). Ponadto, aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny, zastosowano wewnątrz kasety uszczelki zabezpieczające.

W tym modelu markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina jest napinana bardziej równomiernie.

Konstrukcja markizy jest lakierowana proszkowo na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, beżowym lub brązowym.

Ramiona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania, są wykonane z utwardzanego aluminium i zmontowane przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracuje łańcuch Flyer’a.

Italia

Italia jest markizą nadokienno-balkonową przeznaczoną do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Ma ona opuszczane ramiona (aluminiowe) i sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu się elementów pod naporem wiatru. Dzięki zastosowaniu opuszczanych ramion ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty oraz rurę nawojową. Z tego powodu produkt może być mocowany nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami.

Dzięki lekkiej konstrukcji markiza ta jest łatwiejsza do zamontowania niż tradycyjnie rozsuwana. Produkt ten jest wykonywany również w wariancie poręczowym. Jest wtedy stosowany jako osłona balkonów, a ramiona zamiast zapierać się o ścianę zapierają się o poręcz balkonu. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały.

Dlaczego warto zdecydować się na markizę?

Markiza to doskonały wybór dla osób, które chcą zadaszyć swój taras czy balkon. Takie produkty montuje się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych. Markiza pozwala na zacienienie nawet bardzo dużej przestrzeni. Gdy zadaszenie nie jest potrzebne, można je łatwo zwinąć.

Markiza jest tymczasowym, a zarazem bardzo stabilnym i funkcjonalnym zadaszeniem przestrzeni na świeżym powietrzu. Składa się ze specjalnych ramion i materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Wybierając odpowiedni produkt z naszej oferty, warto dopasować go do innych elementów budynku, jak np. okna czy elewacja. Markiza może być bowiem nie tylko funkcjonalnym udogodnieniem, lecz także estetycznym dodatkiem do nieruchomości.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]


O nas  I Okna  I Drzwi  I Żaluzje  I Rolety  I Markizy I Parapety  I Kontakt
Call Now Button