Markizy

Markizy stanowią najlepszą ochronę przeciwsłoneczną dla powierzchni poziomych, na przykład takich jak tarasy, czy balkony. Często stosowane sa również w ogródkach piwnych lub jako zadaszenie (wiaty) pod samochód. Markiza tarasowa, pozwala na pełne korzystanie z tarasu, szczególnie w upalne dni, a zacieniając okna i ściany obniża temperaturę w domu.

Bogata kolorystyka tkanin markizowych pozwala na dopasowanie markizy do elewacji budynku i wystroju tarasu. W ofercie mamy również markizy wyposażone w napędy elektryczne, sterowane pilotem lub przełącznikiem naściennym oraz w czujniki wiatrowe i wstrząsowe na wypadek wiatrów lub burz. Konstrukcje naszych markiz wykonywane są z aluminium lakierowanego proszkowo.

Poniżej przedstawiamy naszą ofertą na markizy.

Silver Plus

Markiza Silver Plus jest markizą wykonaną na lekkiej konstrukcji, przez co jest ekonomicznym rozwiązaniem pozwalającym na zacienienie tarasów oraz balkonów średniej wielkości.

Markiza wykonana jest na mocnej aluminiowej belce o przekroju kwadratowym, co pozwala na swobodne rozmieszczenie uchwytów mocujących markizę do ściany.

Markiza ta najczęściej montowana jest pod istniejącym już zadaszeniem, ale możliwe jest również dokupienie (opcjonalnie) aluminiowego daszka osłaniającego zwiniętą tkaninę.

Konstrukcja Silver Plus jest lakierowana proszkowo na kolor biały.
Raminona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania wykonane są z utwardzanego aluminium i zmontowane przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracyje łańcuch Flyer’a.

Australia

Australia to model markizy, który świetnie sprawdza się na dużych tarasach. Posiada prostą i solidną konstrukcję, dlatego często też znajduje zastosowanie w instalacjach komercyjnych.

Markiza ta posiada rozkładane ramiona zamocowane na aluminiowych uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego.
Precyzja pracy przegubów ramion oraz zastosowanie bardzo wytrzymałego łańcucha Fleyer’a zapewnia markizie dużą trwałość i niezawodne działanie przez wiele lat.

Dodatkowo w tym modelu zastosowana jest centralna podpora rury nawojowej, która kompensuje ugięcie rury dzięki czemu markizy o dużej szerokości mają dobrze napiętą tkaninę.

Podobnie jak w markizie Silver Plus konstrukcja opiera się na stalowej belce kwadratowej, pozwalając swobodnie ustalić miejsca zamocowania uchwytów i jednocześnie ułatwia montaż markizy. W przeciwieństwie do markizy Silver Plus oraz Jamaica nie ma możliwości domówienia daszku osłaniającego materiał po zwinięciu.

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy i srebrny z wy­kończeniem grafitowym.

Jamaica

Markiza Jamaica, ma bardzo podobną konstrukcję, do w/w markizy Australia. Różni się zakresem kąta nachylenia i w tym przypadku wynosi między 5 a 40 stopni (regulowany).

Dla tej markizy dostępne są również podpory teleskopowe oraz osłona belki nawojowej (daszek).

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy lub srebrny.

Palladio

Markiza Palladio, jest markizą kasetową. W przeciwieństwie do w/w markiz posiada kasetę posłaniającą materiał po zwinięciu.
Kaseta w tej markizie osłania materiał z przodu, góry i z boków. Całkowicie zamkniętą kasetę markizową znajdziemy w markizę DAKAR.
Maksymalna szerokość markizy Palladio to 7 m, a wysięg to 3,6 m. Kąt pracy to 5 – 50 stopni.

Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy, srebrny, brązowy.

Ramiona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania wykonane są z utwardzanego aluminium i zmontowane przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracuje łańcuch Flyer’a.

Dakar

Markiza Dakar bardzo dobrze nadaje się do zacienia zarówno większych jak i mniejszych tarasów oraz balkonów.

Markiza ta wyposażona jest w pełną kasetę o opływowych kształtach. W przeciwieństwie do w/w typów markiz, kaseta w tym modelu osłania tkaninę na na pełnym jej obwodzie (również od strony ściany). Ponadto, aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny zastosowano wewnątrz kasety uszczelki zabezpieczające.

W tym modelu markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie.

Konstrukcja markizy jest lakierowana proszkowo na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, beżowym lub brązowym.

Ramiona markizy, które rozkładają się podczas jej otwierania wykonane są z utwardzanego aluminium i zmontowane przy użyciu obróbki numerycznej. W środku ramion pracuje łańcuch Flyer’a.

Italia

Markiza Italia jest markizą nadokienno-balkonową przeznaczoną do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Posiada ona opuszczane ramiona (aluminiowe), wyposażona jest również w sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu się ramion pod naporem wiatru. Dzięki zastosowaniu opuszczanych ramion, ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion oraz rurę nawojową, dlatego też markiza w tym modelu może być mocowana nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami.

Dzięki lekkiej konstrukcji, markiza jest łatwiejsza do zamontowania niż tradycyjnie rozsuwana. Model tej markizy wykonywany jest również w wariancie poręczowym. Jest wtedy stosowany jako osłona balkonów, a ramiona zamiast zapierać się o ścianę zapierają się o poręcz balkonu. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]

O nas  I Okna  I Drzwi  I Żaluzje  I Rolety  I Markizy I Parapety  I Kontakt

Call Now Button