Rolety materiałowe

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są zasłonami, podnoszonymi przy pomocy mechanizmu sterowanego łańcuszkiem.

Prócz praktyczności rozwiązania, zyskujemy doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu, bez względu na jego charakter.

Rolety rzymskie, doskonale komponują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i stylowych.

Rolety rzymskie dzielimy na 4 modele – podział modeli uwarunkowany jest sposobem szycia materiału.

Ponadto, każdy wybrany model możemy wykonać z mankietem górnym. Mankietem górnym, jest dodatkowy pas z dowolnej tkaniny, który zarówno osłania mechanizm jak i dodatkowo zdobi roletę. Standardową wysokością mankietu jest 7 cm.

Posiadamy duży wybór tkanin, dla rolet rzymskich, ale podejmujemy się również wykonań niestandardowych. Szyjemy również rolety rzymskie z tkanin nam dostarczonych przez klientów.

 

Rolety w kasetach

Zwinięcie materiału do kasety chroni go przed ewentualnym zabrudzeniem czy uszkodzeniem, a dzięki zastosowaniu mechanizmu samohamującego z łańcuszkiem mamy możliwość ustawiania rolety w dowolnej pozycji.
Prowadnice boczne są przyklejane, tak więc eliminują prześwity i zapewniają stabilne prowadzenie materiału.
Nasza kolekcja tkanin charakteryzuje się wyjątkowo bogatą gamą kolorów i wzorów, od transparentnych poprzez pół-przepuszczające światło do całkowicie zaciemniających, a wszystkie dostępne są wśród tkanin gładkich i deseniowych.

Dane techniczne roletek w systemie UniBesta:

  • max szerokość: 160 cm
  • max. wysokość: tkaniny transparentne – 230 cm., tkaniny podgumowane – 200 cm
  • wymiar kasety: 72 mm x 34 mm
  • mechanizm: bezwładnościowy lub samoblokujący
  • kaseta: aluminiowa w kolorach białym, brązowym lub za dopłatą drewnopodobnym i antracytowym

W przypadku przekroczenia powyższych wymiarów, możemy zastosować większe kasetki lub wariant wolnowiszący – najczęściej popularny w szkołach i urzędach.

Wykonujemy również rozwiązania nietypowe.

Rolety wolnowiszące na rurze FI 24 lub FI 28 mm

W roletach wolnowiszących zastosowano nowy mechanizm o dużej sile hamowania. Mechanizm do tych rolet posiada bogatą gamę uchwytów mocujących metalowy “niski – wysoki”, w lakierze, z osłonkami plastykowymi oraz uchwyt tworzywowy. Uchwyty metalowe dają możliwość montażu we wszystkich płaszczyznach i posiadają regulację poziomą i pionową.

Dostępna kolorystyka osprzętu: biały, brązowy.

Rolety wolnowiszące na rurze FI 25 mm

Powyższe zdjęcie pokazuje system wolnowiszący, dla fi rury 25 mm.
System MG II BESTA wyposażony jest w mechanizm łańcuszkowy z hamulcem, który pozwala na dowolną regulację położenia rolety na wysokości. Opcjonalnie można zastosować mechanizm sprężynowy, umożliwiający zatrzymania rolety na każdym poziomie bez używania zaczepów i łańczuszka. Montaż polega na przykręceniu rolety do skrzydła okiennego, ścialny lub sufitu.

Rolety wolnowiszące na rurze FI 45 mm

System wolnowiszący, dla rury fi 45 mm, przewidziany jest dla rolet wielkogabarytowych. Dzięki temu systemowi, możemy wykonać, osłony dużych powierzchni.

System posiada solidne metalowe wieszaki pozwalające zasłonić okna o szerokości do 360 cm.

Mechanizm łańcuszkowy z hamulcem pozwala na dowolne ustawienie poziomu zasłonięcia okna. Istnieje możliwość zastosowania silnika elektrycznego i jednocześnie obsługiwania rolety za pomocą pilota.

Montaż polega na przykręceniu rolety do ściany lub sufitu.

Rolety dzień noc

Dekoracja okienna pozwalająca samodzielnie regulować rozproszenie światła w każdym wnętrzu. Roleta dzień noc jest rodzajem rolety, w której wykorzystano tkaninę transparentną i zaciemniającą w układzie naprzemiennym.

Podwójnie prowadzony materiał w poziome pasy pozwala na dowolne sterowanie dostępem promieni słonecznych do pomieszczenia.

 

Przykładowe wzory materiałów stosowanych do rolet tekstylnych w kasetkach oraz wolnowiszących.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]

O nas  I  Okna  I  Drzwi  Żaluzje  I  Rolety  I  Markizy  I  Parapety  Kontakt

Call Now Button