VEKA

Profil okienny VEKA Perfectline

Veka Perfectline to w pełni 5-komorowy system (5 komór w profilu ramy i 5 komór w profilu skrzydła) o głębokości zabudowy (czyli szerokości ramy) 70 mm, zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie. Jest to jeden z najbardziej populanych profili okiennych ze względu na duże możliwości rozbudowy (zastosowanie potrójnych pakietów szybowych) i wysoką jakość wykonania.
Przy zastosowaniu pakietu szyb z ciepłą ramką uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła Uw=1,1 W/m2K.
Przy zastosowaniu oszklenia o niższym współczynniku Ug, możliwe jest osiągnięcie Uw < 1,0W/m2K. (Dane wg DIN-EN 10077, wartości U odnoszą się do okien o wym. 1230 x 1480 mm, czyli o pow. 1,82 m
Profil okienny posiada rónież możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 8 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili.

Więcej

Grubość ścianek zewnętrznych profila okniennego Veka Perfectline wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL Klasa A (PN-EN 12608).

Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewnia bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie znajduje się komora przeznaczona na wzmocnienie stalowe zamknięte, natomiast w skrzydle – na wzmocnienie otwarte podwójnie sfalcowane (rozwiązanie wyjątkowe w technice okiennej). Możliwość budowy skrzydeł o szerokości do 1500 mm bez dodatkowych zabezpieczeń.

Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków.

Profil posiada również możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.

Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.

Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych. W ramie możliwe dodatkowe mocowanie okuć oraz montaż nośnych elementów do posiadającego przekrój zamknięty wzmocnienia stalowego.

Okna wykonane w standardzie Veka Perfectline są gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC – materiału podlegającego 100% recyklingowi.

13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.

Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 21 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.

Uszczelki w kolorach czarnym, szarym lub karmelowym – dopasowane do wykończenia profili – podnoszą estetykę okien.

Przy zastosowaniu odpowiedniego oszklenia system umożliwia spełnienie warunków dla 6 klasy izolacji akustycznej, czyli stłumienie hałasu dochodzącego do 50 dB (np. droga szybkiego ruchu z natężeniem do 5000 pojazdów/godz.).

Profil okienny VEKA Veka Softline 82

Profil Veka softline jest profilem z najwyższej półki jakościowej. Okna wykonane na tych profilach spełnianą nawet najbardziej wyśrubowane wymagania zarówno przenikalności termicznej jak i wytrzymałościowe.
Profil posiada łagodnie zarysowane kształty a niższa wysokość konstrukcji pozwala na lepsze doświetlenie mieszkania.

Wielokomorowa konstrukcja – Siedem komór zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Dwupowierzchniowe uszczelki zamocowane ze spadkiem 15 stopni licują się z profilem i gwarantują doskonałe odprowadzanie wody. Specjalna uszczelka z komorą chroni przed przenikaniem wilgoci i powietrza.

Więcej

Grubość ścianek profila odpowiada normom RAL.

Idealnie gładkie powierzchnie z tworzywa całkowicie odpornego na oddziaływanie czynników atmosferycznych i starzenie się, nie wymagające malowania.

Wrąb okuciowy usytuowany w osi 13 mm pozwala na zastosowanie mocniejszych elementów okuciowych a specjalna konstrukcja wzmocnienia skrzydła gwarantuje idealną statykę i bezpieczeństwo. Dodatkowe użebrowanie ramy zapewnia stabilne zamocowanie zaczepów okuciowych.

Doskonałe odprowadzanie wody zapewnia specjalna konstrukcja przedniej komory ramy.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]

O nas  I  Okna  I  Drzwi  Żaluzje  I  Rolety  I  Markizy  I  Parapety  Kontakt

Call Now Button