EcoSun

Profil okienny EcoSun Seven

Profil okienny EcoSun Seven należy do systemu energooszczędnych profili okiennych, które zostały opracowane z myślą o budynkach ze specjalnymi potrzebami energooszczędnymi (np. do domów pasywnych). Okna pcv wykonane na tym profilu standardowo są wyposażone w trzy uszczelki i stanowią doskonały izolator termiczny. Zastosowanie trzeciej uszczelki daje dodatkowy atut w postaci sworzenia suchej komory w której pracują okucia okienne. Poprzez zniwelowanie działania wilgoci i przyłów, okucia pracujące w suchej komorze mają dłuższą żywotność. Połączenie tego profilu z potrójnym pakietem szybowym U= 0,5 sprawia, że można rekomendować go dla domów energooszczędnych i pasywnych.

Specyfikacja

Grubość ścianek zewnętrznych profila okniennego Veka Perfectline wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL Klasa A (PN-EN 12608).

Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewnia bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie znajduje się komora przeznaczona na wzmocnienie stalowe zamknięte, natomiast w skrzydle – na wzmocnienie otwarte podwójnie sfalcowane (rozwiązanie wyjątkowe w technice okiennej). Możliwość budowy skrzydeł o szerokości do 1500 mm bez dodatkowych zabezpieczeń.

Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków.

Profil posiada również możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.

Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.

Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych. W ramie możliwe dodatkowe mocowanie okuć oraz montaż nośnych elementów do posiadającego przekrój zamknięty wzmocnienia stalowego.

Okna wykonane w standardzie Veka Perfectline są gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC – materiału podlegającego 100% recyklingowi.

13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.

Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 21 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.

Uszczelki w kolorach czarnym, szarym lub karmelowym – dopasowane do wykończenia profili – podnoszą estetykę okien.

Przy zastosowaniu odpowiedniego oszklenia system umożliwia spełnienie warunków dla 6 klasy izolacji akustycznej, czyli stłumienie hałasu dochodzącego do 50 dB (np. droga szybkiego ruchu z natężeniem do 5000 pojazdów/godz.).

Dla profilu okiennego Seven można zastosować jedną z najnowszych pozycji w naszej ofercie – szyby Climaplus 4S z powłoką selektywną. Powłoka ta sprawia, że latem szyba przepuszcza dwukrotnie mniej energii słonecznej do wnętrza budynku, natomiast zimą stanowi izolator dla uciekającego z wewnątrz ciepła. Szyby Climaplus 4S szczególnie polecamy do zastosowania na elewacjach o dużych przeszkleniach od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.

Dodatkowo możemy uzbroić każde okno wykonane na tym profilu w okucie spełniające warunki klasy WK1 oraz WK2. Ponaddo aby podnieść klasę odporności na włamanie, można zastosować klamkę Hoppe Secustik z kluczykiem. Klamki Hoppe Secustik wyposażone są w opatentowany mechanizm blokujący, który stanowi zintegrowane zabezpieczenie bazowe, utrudniające przesunięcie okucia okiennego od zewnątrz. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci klucza da nam również gwarancję tego, że okno nie zostanie otworzone również od wewnątrz.

Po dokonaniu zabezpieczenia okna poprzez podniesienie klasy okuć, można również zadbać o klasę szyb. Okna mogą być doposażone w szyby bezpieczne, szyby hartowane, a takze kontaktrony bądź też pętle alarmową.

Kontaktrony to magnetyczne czujniki otwarcia okna, które uruchomią alarm w momencie kiedy okucie obwiedniowe zmieni swoje położenie.

Pętla alarmowa w szybie zadziała w momencie stłuczenia szyby lub innego naruszenia jej struktury.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]

O nas  I  Okna  I  Drzwi  Żaluzje  I  Rolety  I  Markizy  I  Parapety  Kontakt

Call Now Button