Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe

System podtynkowy w roletach zewnętrznych stosowany jest przede wszystkim w budynkach, które dopiero powstają, chociaż można je również stosować w budynkach istniejących, ale zew względu na sposób montażu (pod tynkiem) w tym przypadku montuje się je przy kapitalnym remoncie elewacji.

System podtynkowy charakteryzuje się montażem pod elewację co powoduje, że roleta staje się jej częścią. Profile rolety (lamele) wykonane z blachy aluminiowej posiadają podwójną powłokę lakierniczą i wypełnione są pianką, co powduje że roleta jest odporna na czynniki atmosferyczne i zapewnia dobrą izolację dźwiękową oraz termiczną. Skrzynki rolet w systemie podtynkowym funkcjonują jako podkład pod materiały wykończeniowe budynku (styropian, płyta, itp.). Rolety nie ingerują w konstrukcje okien, na których są przymontowane.

Dla rolet podtynkowych (podobnie jak dla innych wariantów np. adaptacyjnych) dostępne mamy profile ekstrudowane, które charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością.

 

Profile pancerzy rolet:

PT 37 i PT 52

Profile PT 37 i 52 różnią się wysokością. PT 37 ma wys. 37 mm a PT 52 analogicznie 52 mm. Są one stosowane jest głównie w roletach okiennych, a największą popularnością cieszą się w Europie Zachodniej.

Cechą charakterystyczną profili jest ich smukły kształt i niewielka wysokość. Dzięki temu profile doskonale się nawija i z powodzeniem mieszczą się w skrzynkach niewielkich rozmiarach.

Niewielka waga profili pozwala na zastosowanie napędu ręcznego, sprężynowego i docelowo elektrycznego sterowania.

Profile oferowane są w wersji z perforacją lub bez.

Powłoka profili charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie.

PA 37, 39, 42, 45, 52, 55

Profil PA 37 jest jednym z najpopularniejszych profili aluminiowych. O jego powodzeniu świadczy fakt, że wykonane z niego rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. Zastosowanie tego profilu w roletach okiennych sprzyja jego niewielka wysokość i smukły kształt. Dzięki temu profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się w skrzynkach niewielkich rozmiarów. Pianka wypełniająca profil odznacza się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Niewielka waga pozwala na zastosowanie napędu ręcznego, sprężynowego lub elektrycznego sterowania. Profil oferowany jest w wersji z perforacją lub bez, w szerokiej gamie kolorystycznej zbliżonej do palety RAL. Powłoka profilu charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia. Dodatkowo profil odporny jest na działanie czynników atmosferycznych.

Profile PA 37 i 39, 42, 45, 52, 55, różnią się wymiarami, ich budowa pozostaje taka sama. PA 37 ma wys. 37 mm a pozostałe analogicznie 39, 42, 45, 52 i 55 mm. Rodzaj profili z jakich będzie wykonywany pancerz są dobierane do zabudowy w jakiej ma funkcjonować.

Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych. Wypełniająca je pianka jest wolna od związków freonu, a farby używane do produkcji nie zawierają kadmu.

PE 55 – profil aluminiowy ekstrudowany

Profil ekstrudowany PE 55 zalecany do stosowania w obiektach, w których na pierwszy plan przedkładają się walory zabezpieczające oraz kolorystyczne. Cechuje się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi wynikającymi z jego budowy. Ze względu na duży ciężar profilu zaleca się zastosowanie napędy elektryczne.

Profil PE 55 wykorzystywany jest w systemach rolet antywłamaniowych, które przeszły pozytywnie badania i uzyskał III klasę odporności na włamanie.

Wykonane są z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych, w bogatej gamie kolorystycznej wg palety RAL. Powłoka uzyskana w ten sposób charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia. Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych.

PEK 52 profil aluminiowy – krata

Profil PEK 52 przeznaczony do zastosowania w postaci kraty rolowanej o małych gabarytach w sklepach, pasażach handlowych, bankach czy innych obiektach przy jednoczesnym zabezpieczeniu i zapewnieniu możliwości prezentacji własnej ekspozycji.

Wykonane z wysokogatunkowego stopu aluminium pokrytego lakierem proszkowym odpornym na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych, w bogatej gamie kolorystycznej wg palety RAL. Powłoka uzyskana w ten sposób charakteryzuje się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Profile aluminiowe należą do produktów ekologicznie czystych.

Kontakt

Maro Maciej Wróbel
04-858 Warszawa, ul. Patriotów 237

kom. 730 630 630
tel. 22 615 68 27
tel. 22 615 40 40

[email protected]

O nas  I  Okna  I  Drzwi  Żaluzje  I  Rolety  I  Markizy  I  Parapety  Kontakt

Call Now Button